Ako funguje platforma FlexiExpert.

- blindspot

Ani vám už dnes nedáva zmysel chodiť do práce a tráviť v nej každý deň od 9 do 17? Možno už dlhšie rozmýšľate nad tým ako začať pracovať na voľnej nohe. Freelance, to je veľké rozhodnutie. Najmä pokiaľ ste posledné roky a možno i desiatky rokov pracovali ako zamestnanec.

Dokonca ste možno na voľnej nohe už nejaký čas a občas sa cítite, tak povediac, na všetko trochu sám. Množstvo administratívy a nutnosť neustále oslovovať a vyhľadávať klientov vás oberá o tvorivú energiu na vaše vlastné projekty a odbornú prácu.

Na platforme FlexiExpert vytvárame svoju pracovnú budúcnosť. Poďte to s nami vyskúšať.

Platforma FlexiExpert je presne ten online priestor, ktorý má ambíciu vyplniť prázdne miesta v rôznych oblastiach spolu-práce a biznisu. Ponúka profesionálom z rôznych oblastí, alternatívnu možnosť uplatnenia svojich skúseností a svojej expertízy. A zároveň komunitu ďalších profesionálov na voľnej nohe, s ktorými budete mať veľa spoločného aj keď sa každý špecializuje na inú oblasť.

Dáva vám to zmysel? Poďte to s nami vyskúšať.

Pre prvých 100 FlexiExpertov, ktorí sa na platforme zaregistrujú do konca roka máme darček na privítanie. Až do konca budúceho roka, teda do 31.12. 2022, neplatíte 5%-nú províziu zo žiadneho projektu, na ktorom budete cez platformu pracovať. Nielen registráciu, ale aj základné služby platformy máte teda úplne zadarmo!

Možno je práve teraz ten správny čas. Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha registrácia na platforme. Pripravili sme pre vás dva príbehy dvoch expertov, ktorí sa chcú stať FlexiExpertami. Spolu s nimi sa zoznámime s platformou FlexiExpert a naučíme sa na nej fungovať. Najprv sa pozrieme na kolegu Ferdinanda.

Ako začať pracovať na voľnej nohe.

Predstavuje sa projektový manažér Ferdinand

Ferdinand je 45 ročný freelencer. Na voľnej nohe je už 3 roky, ale má viac ako 10 ročné skúsenosti ako projektový manažér. Svoje služby ponúka pod hlavičkou vlastnej jednosobovej s.r.o. Nemá zamestnancov a na zákazkách pracuje buď sám, alebo si na spoločnú prácu hľadá spolupracovníkov z radov iných freelencerov.

Na LinkedIn sa dozvedel o platforme FlexiExpert a rozhodol sa využiť tento online priestor ako ďalšiu formu svojho pôsobenia popri svojom existujúcom podnikaní. Je to úplne v poriadku, pretože platforma FlexiExpert neviaže registrovaných expertov k exkluzívnej spolupráci. Ferdinand tak stále môže pracovať pre svojich existujúcich klientov a aj priberať nových, ktorých vzhľadom na svoju dobrú reputáciu v odbore vie osloviť s ponukou.

Ako registrovaný FlexiExpert má však možnosť získavať zákazky aj od iných firiem, na ktoré nemá kontakt. Prípadne by sa k nim ako nezávislý špecialista na voľnej nohe, za ktorým nestojí veľká firma, vlastne ani vôbec nedostal. Už len prejsť procesom onboardingu do takýchto firiem a vôbec splniť všetky podmienky a požadované dokumenty je disciplína do ktorej sa mu nechce. Musel by to robiť na úkor svojho voľného času alebo si vyhradiť viac času na administratívu. A menej na prácu čo ho baví a aj živí. A kvôli tomu predsa nešiel na voľnú nohu.

Platforma je teda pre Ferdinanda príležitosť skúsiť niečo nové a ešte viac zoptimalizovať svoju prácu a získať viac času presne na to, čo ho najviac baví. Zaujímavé a náročné projekty, ktoré sú pre neho profesionálnou výzvou.

Ako na registráciu FlexiExperta na platforme?

Registrácia na platforme je jednoduchá. Ferdinand si otvorí web stránku www.flexiexpert.com a zvolí registráciu FlexiExperta. Dôkladne si vyplnil svoj profil na platforme. Je pre neho dôležité odprezentovať svoje skúsenosti a odborné znalosti čo najlepšie. Preto si Ferdinand dal záležať na referenciách. Vie, že ich administrátor platformy bude overovať a na základe nich mu pridelí prvotné hodnotenie FlexiExperta na platforme.

Keďže má za sebou množstvo úspešných projektov, nie je to problém. Vyberie tie najúspešnejšie a najvýznamnejšie na jeho komplexnú prezentáciu a ukážku toho, čo všetko môže ako expert klientom ponúknuť. Veľkú pozornosť venuje aj výberu biznis kategórií do ktorých sa sám zaradí. Všetky kategórie nájde na stránke, prípadne si v FAQ pozrie uvedené príklady pozícií pre jednotlivé kategórie.

Ako si zvoliť biznis kategóriu v ktorej budem poskytovať služby na platforme?

Ako projektový manažér si zvolí za hlavnú biznis kategóriu „Project Management“. Nakoľko vo svojom poslednom zamestnaní mal na starosti riadenie veľkých implementačných projektov a riadil tím 7 podriadených špecialistov a projektových manažérov a aj v súčasnom podnikaní má už za sebou niekoľko dočasných – interim manažérskych pozícii, zaregistruje sa aj v kategórii „Management & Executives“. Nakoľko sa špecializuje na projekty z oblastí financií je pre neho vhodná aj biznis kategória „Finance & Accounting“. Na platforme môže byť ako FlexiExpert registrovaný v troch biznis kategóriách.

Doplní fakturačné údaje svojej eseročky, kontaktné údaje a profilovú fotografiu a profil uloží. Obratom mu prijde link na email, ktorým potvrdí, že to bol skutočne on, kto sa registroval na platforme. Po potvrdení odkazu obdrží na platforme uvítaciu správu s informáciou, že po overení ním zadaných referencií, najneskôr do piatich dní od registrácie, administrátor zmení jeho profil na aktívny.

Prekliká sa platformou, preštuduje si FAQ a prečíta blogové články. Zhliadne prehľadné videá platformy na youtube, prihlási sa ako follower spoločnosti BLINDSPOT na Linked In a počká na ďalšie správy od administrátora platformy.

Nabudúce sa pozrieme na registráciu Eriky, budúcej Ferdinandovej kolegyne na platforme, ktorá chce prostredníctvom platformy poskytovať svoje služby popri zamestnaní. Aj to sa totiž dá.

Nezabudnite,  pre 100 prvých FlexiExpertov máme špeciálnu uvádzaciu ponuku a služby na platforme na celý rok zdarma!

Pre prvých 100 FlexiExpertov, ktorí sa na platforme zaregistrujú do konca roka máme darček na privítanie. Neváhajte a zaregistrujte sa na platforme do 31.12. 2021 a po celý rok 2022 neplatíte 5%-nú províziu zo žiadneho projektu, na ktorom budete cez platformu pracovať. Máte teda úplne zadarmo nielen registráciu, ale aj základné služby platformy!