Ako zistíš, či si FlexiExpert?

- Naďa Roštek

FlexiExpertom nemôže byť hocikto. Je na to potrebná kvalifikácia, ale aj určité nastavenie mysle a životných hodnôt. FlexiExpert to je expert na voľnej nohe. Ak chceš zistiť, či ti status FlexiExperta sadne, možno ti pomôžu nasledujúce otázky. 

Focus on Blindspots. Work Differently.
  • Si expert vo svojej oblasti a láka ťa flexibilita, aj keď nie si mileniál a nechodíš po svete s batôžkom ako freelancer? Alebo aj áno, akurát, že už nemáš dvadsať.
  • Byť freelancer pre teba znamená zarábať si na život podľa svojich predstáv. Flexibilne, z ktoréhokoľvek kúta sveta.  Z chalupy na „samote u lesa“, alebo hoci aj z pohodlia vlastnej obývačky.
  • Možno aj preferuješ prácu na projekte z kancelárie u klienta, tak ako keby si bol jedným z jeho zamestnancov. Akurát, že ním nie si, pretože ste partneri a obom stranám to presne takto vyhovuje.
  • Po skončení projektu a odovzdaní práce chceš ísť na chalupu na Orave, na huby na Záhorie, alebo hoci na pláže na Bali? A zostať tam povedzme pár mesiacov? A tento životný štýl akosi nie je kompatibilný s pracovnou zmluvou na dobu neurčitú, ani s „pružným pracovným časom“ a home officom dvakrát do mesiaca.
  • Sám sa chceš rozhodovať, ako naložíš so svojím časom a kapacitou? Chceš si vyberať prácu, ktorá je pre teba odborne a profesne zaujímavá, a kde máš možnosť naplno sa uplatniť a realizovať sa v tom, na čo si skutočne top špecialista? A za akú cenu do toho pôjdeš?
  • Chceš mať právo rozhodovať o tom, akému klientovi odovzdáš svoju expertízu, skúsenosti a znalosti? Chceš si vyberať klienta v súlade s vlastnými hodnotami a osobnou integritou? Aj keď sa o tom stále veľa nehovorí a možno to dokonca znie ako klišé, práve tento etický rozmer biznisu je pre nás FlexiExpertov zásadný!