Ako mať slobodu v práci a spolu-pracovať na veľkých veciach?

- blindspot

Hovorí sa, že spolupráca je základ úspechu. Lenže sa nám často udeje, že potom nevidíme svoj vlastný prínos. Sme súčasťou celku. Pre niekoho je to ok. Mnohým však začne chýbať ich vlastný prínos, ich ocenenie, ich sebauplatnenie. Iste, poviete si. Ak splynieme úplne, strácame sa ako jednotlivci s vlastnou individualitou a jedinečnosťou. Ako mať slobodu v práci?

Spolu-práca, to je ako mozaika zložená z jedinečných kúskov

Ak ponecháme každému jeho osobitý prínos, jeho jedinečnú prácu, kvality a talent a spojíme to s prínosom a prácou ostatných, umožníme, aby vzniklo niečo úplne nové. A to, čo vznikne, je vlastníctvom všetkých, ktorí sa na tom podieľali. A máme zapojenie aj motiváciu. Jednoduché a zložité zároveň.  Na tejto myšlienke sme postavili platformu FlexiExpert – www.flexiexpert.com.

ako mať slobodu v práci a spolu-pracovať?

Dajte šancu vzniknúť veľkým veciam a buďte ich súčasťou

Dajte zo seba to najlepšie, prispejte vy konkrétne vašou prácou do tímovej spolu-práce a vzniknú nové a veľké veci. Princíp sme však posunuli ešte ďalej. Nepotrebujete byť zamestnaní, aby ste mohli ponúkať to najlepšie, čo vo svojej profesii viete.

Ak však chcete byť súčasťou veľkých vecí, potrebujete sa prepojiť s ďalšími ľuďmi.

Vytvoriť tím.

Potrebujete spolu-pracovať.

Sami a predsa v tíme.

Na chvíľu alebo na dlhšie.

Z chalupy, kancelárie alebo hoci aj od mora.

Ako mať slobodu v práci aj dobrý pocit z vlastnej práce?

Pocit vlastnej slobody umocňuje aj pocit z dobre vykonanej práce. A to predsa máme všetci radi. Zadosťučinenie. A niektorí možno aj nie. Lebo už sú zase o kus ďalej. Aj to je v poriadku. Aj takto sa totiž prejavuje individualita a jedinečnosť. A spôsob ako si dopriať mať slobodu v práci.

Myšlienky spolu-práce a slobody sú pre projekt FlexiExpert kľúčové

Pracovať spolu, prepájať sa, dopĺňať sa a rozvíjať sa navzájom. To, čo máme všetci spoločné na platforme, je, že chceme robiť zmysluplné veci, spôsobom ktorý nám vyhovuje a podporuje náš výkon, kreativitu aj radosť z práce.

A tiež chceme dostatok času na to, čo je v našich životoch ešte dôležitejšie ako práca. Mať slobodu v práci.

ako mat slobodu v praci

Vytvárame komunitu, ktorá je relevantná pre biznis. A to je naša vstupenka do nového normálu

Spájame sa a vytvárame spolu komunitu, ktorá sa podporuje navzájom. Ale nielen to. Sme komunita, ktorá je aj biznisovo relevantná pre klientov. Vieme, že už dnes situácia na trhu práce nie je jednoduchá. A bude sa s najväčšou pravdepodobnosťou len zhoršovať. Na pracovnom trhu sa skrátka blýska na ťažké časy.

Ak chcú firmy prežiť a byť úspešné, je načase začať sa aj na ľudí, s ktorými spolupracujú a ktorí pre ne pracujú, pozerať inak.

Win-win, to je to o čo nám na platforme ide. A partnerstvo, nie podriadenosť a nadradenosť.

My ponúkame skúsenosti, osobnú zrelosť a nadšenie pre prácu, ktorú milujeme. A tiež partnerstvo namiesto vzťahov podriadenosti a nadradenosti zamestnanca a zamestnávateľa. Partnerstvo, ktoré je založené na férových podmienkach.

Skrátka win-win. FlexiExpert – Klient.

Ideme proti prúdu. Vieme to. Je to naša konkurenčná výhoda.

Hodnoty slobody a vlastného pracovného uplatnenia sa ťažko prenášajú do čísiel a prognóz. Hodnoty sú však pre nás dnes dôležitejšie ako prognózy rozvoja či finančnej návratnosti atď. My ideme proti prúdu.

Nie sme startup, sme nová realita a pohľad do budúcnosti.

Komunita je spôsob ako niekam patriť aj na voľnej nohe

Schopnosť spolu-práce je kľúčová. Pretože ako FlexiExperti vytvárame komunitu. Pretože veríme, že aj keď je človek na voľnej nohe, je dôležité niekam patriť.

Chceme tvoriť vlastnú budúcnosť a pracovný trh v novom normále. Nie sme sami, už je nás dosť a ideme ďalej. S nami máte šancu byť pri tom aj vy. Aj to je jedna z podôb konkurenčnej výhody.

My sme sa už registrovali.  A vy?

Viete ako na to? Potrebujete poradiť?