Podnikanie popri zamestnaní? Platforma FlexiExpert je skvelým spôsobom ako začať.

- blindspot

FlexiExpert je tu pre všetkých skúsených profesionálov. Aj pre tých, ktorí sa ešte obávajú opustiť zdanlivé istoty pracovného pomeru, ale láka ich podnikanie popri zamestnaní. Platforma FlexiExpert vám ponúka možnosť vyskúšať si, aké to je byť na voľnej nohe. Bez toho, aby ste museli páliť za sebou mosty.

Platforma FlexiExpert ponúka profesionálom z rôznych oblastí, alternatívnu možnosť uplatnenia svojich skúseností a svojej expertízy. Má za cieľ prepájať klientov z biznisov a firiem, ktorí potrebujú skúsených expertov, ktorých je na trhu málo a preferujú flexibilnú komerčnú spolu-prácu.

Dáva vám to zmysel? Poďte to s nami vyskúšať. Pre prvých 100 FlexiExpertov, ktorí sa na platforme zaregistrujú do konca roka máme darček na privítanie. Až do konca budúceho roka, teda do 31.12. 2022 neplatíte 5%-nú províziu zo žiadneho projektu, na ktorom budete cez platformu pracovať. Nielen registráciu, ale aj základné služby platformy máte teda úplne zadarmo!

Poďte sa s nami pozrieť ako prebieha registrácia FlexiExperta na platforme. Dnes sa pozrieme na príbeh Eriky, ktorá chce začať podnikať popri zamestnaní.

flexiExpert moze podnikat popri zamestnani
Chcete podnikať popri zamestnaní? Skúste FlexiExpert.

Predstavuje sa obchodníčka Erika

Erika má 35 rokov a je zamestnaná v obchodnom tíme vo veľkej firme. V oblasti obchodu pôsobí od skončenia VŠ štúdia. Už dlhšiu dobu rozmýšľa nad tým, že popri zamestnaní začne aj podnikať a rozvíjať svoje dlhoročné hoby. Veľa svojho voľného času venuje rôznym formám štúdia zameraným na rozvoj tímov a vytváranie agilných organizácií.

Na LinkedIn zachytila informáciu o vzniku platformy FlexiExpert a o možnosti ponúkať touto formou svoje vedomosti a skúsenosti klientom. Keďže spolupráca medzi FlexiExpertom a klientom je komerčná, Erika si založí živnosť. Keďže sa chce venovať iným činnostiam ako firma pre ktorú pracuje ako zamestnanec, s podnikateľskými aktivitami nie je v konflikte záujmov. Stane sa podnikateľkou a začne podnikať popri zamestnaní.

Erika si vytvára profil na platforme

Po získaní právnej subjektivity sa na stránke www.flexiexpert.com zaregistruje ako FlexiExpert. Dôkladne si vyplní svoj profil. Chce sa venovať obchodu a aj ako FlexiExpert využívať svoje obchodnícke skúsenosti. Tejto oblasti sa na platforme môže venovať v rámci biznis kategórie Media, PR, Marketing & Entertainment.

Avšak nielen to. Chce sa venovať  aj vzdelávaniu obchodníkov a rozvíjaniu ich zručností a trénovať ich. Vyberie si teda aj biznis kategóriu Human Resources & Professional Development a uvedie, že sa chce zameriavať práve na professional development.

Okrem týchto dvoch oblastí ju láka tiež možnosť vytvoriť si na platforme vlastný tím, s ktorým bude klientom ponúkať komplexné riešenia a dokáže zrealizovať aj väčšie zákazky. Má množstvo takýchto skúseností ako tím leaderka, má sa teda aj v referenciách o čo oprieť. Teší sa na tieto výzvy. Bude sa teda registrovať aj v biznis kategórii Management & Executives.

Referencie a skúsenosti sú pre úspech FlexiExperta kľúčové

Uvedie svoje obchodné skúsenosti vo svojom aktuálnom zamestnaní. Keďže referencie z tejto oblasti má už na svojom LI profile, uvedie ich aj do svojho profilu na platforme. Uvedie certifikáty, ktoré získala, aj projekty na ktorých sa podieľala pri svojej voľnočasovej práci pre neziskové organizácie. Uvedie kontaktné osoby z týchto organizácií, ako aj odkazy na verejne dostupné materiály k projektom na ktorých sa podieľala.

Doplní svoje fakturačné údaje na živnosť, ktorú si založila. Odošle registračný formulár. Obratom jej príde link na email. Potvrdí, že sa skutočne registrovala na platforme ona a nedošlo k zneužitiu jej emailovej adresy. Po potvrdení obdrží na platforme uvítaciu správu. A informáciu, že jej profil bude aktívny najneskôr do piatich dní od registrácie. Po overení jej referencií.

Prekliká sa platformou, preštuduje si FAQ a prečíta blogové články. Zhliadne prehľadné videá platformy na youtube. Prihlási sa ako follower spoločnosti BLINDSPOT na Linked In. A počká na ďalšie správy od administrátora platformy.

Poďte do toho aj vy, skúste to ako Erika

Ani vám už dnes nedáva zmysel chodiť do práce a tráviť v nej každý deň od 9 do 17? Možno už dlhšie rozmýšľate nad tým ako začať pracovať na voľnej nohe. Freelance, to je veľké rozhodnutie. Najmä pokiaľ ste posledné roky a možno i desiatky rokov pracovali ako zamestnanec. Môžete preto skúsiť aj vy najskôr podnikanie popri zamestnaní. A stať sa FlexiExpertom tak ako Erika.